Witam. Dzisiaj pokażę Wam trik pozwalający posługiwać się  Kartą Konwencyjną bez logowania do serwera BBO ale również pozwalający na przykład w czasie gry turniejowej, meczowej czy pykaniu przy stoliku otwieranie na boku Karty i podglądnie interesujących czy też budzących wątpliwości sekwencji.

Do zastosowania tego triku potrzebne są DWA pliki które trzeba wcześniej ( jednorazowo) ściągnąć ze stronki PBC lub od kogoś kto już te pliki ma. Te pliki to bbo_setup.exe  i plik karty konwencyjnej  : z wilkoszem WJ PBC ver.6.3W PL.bss i/lub z multi WJ PBC ver.6.3M PL.bss ( są w zakładce bbo na górnym pasku).

Należy na początek zainstalować bbo_setup , jest to stare oprogramowanie na którym przed dwoma laty graliśmy na BBO ( przed przejściem na WWW)  i obecnie bardzo nieliczni mają jeszcze tą możliwość .Gracze którzy nie zdeinstalowali tego oprogramowania  nie muszą nic robić poza ściągnięciem plików .bss

Na starym oprogramowaniu nie da się już grać ale da się otwierać wszystkie Karty Konwencyjne z BBO , w tym również moje KK bez konieczności połączenia z internetem jak w przypadku poradnika o Karcie Konwencyjnej online.

OTWIERANIE KK Z OPROGRAMOWANIA JEST BAJECZNIE PROSTE- NACISKAMY PLIK .BSS  i sam sie otwiera. A teraz poradnik jak się nim  posługiwać ponieważ grafika jest nieco inna niż na kartach online.

 Diagram pokazuje stronę tytułową Karty. "Show offensive bidding" to klawisz do licytacji otwierających ( domyślnie ustawione jest na licytację jednostronną-bez interwencji obrońców).

"Show defensive bidding" to licytacja w obronie.

Pokażę przykład sekwencji po otwarciu 1 i pozytywnej odpowiedzi , potem odwrotka:

W przypadku potrzeby podglądnięcia licytacji z udziałem przeciwników należy przestawić ustawienia w poniższy sposób:

Nacisnąć "settings ma górnym pasku i ukaże się takie coś:

Zaptaszkowane "constructive oznacza że licytacja jest ustawiona na jednostronną ( tak jest domyślnie). Żeby przestawić na licytację z udziałem przeciwników należy zlikwidować ptaszka .

Teraz uzyskamy możliwość wpisywania odzywek przeciwnika i analizowania dalszych okrążeń licytacji z udziałem wroga.

Na koniec pokażę jak dobrać się do tabeli wistów:

I to by było na tyle. Kartę można otworzyć i mieć pod ręką w czasie turnieju.

Dociekliwi mogą edytować kartę i zmieniać znaczenia odzywek edytorem na górnym pasku. Życzę  dobrej zabawy.

Jacek - klimaPL

 

  

  

         TC

                                                                                                               

                                                                                               

szkolapzbs

cezar

uniwersytet